|Prace  |Książki  |Nowości   | O Artyście 
 
Toronto Parks

Książka “Toronto Parks” została opublikowana przez Klotzek Press w roku 1997. Została stworzona w związku z cyklem fotograficznym Toronto Parks.

Książka zawiera 49 sepiowych fotografii, ukazujących widoki z 27 parków. Teksty opisujące każdy z parków, zostały napisane przez Sue Lebrecht, znaną autorkę książek o przygodzie z naturą. Są tu również ręcznie rysowane mapki parków autorstwa T. Mrozickiej. Wstęp został napisany przez Wayne’a Grady. Książka została wydrukowana przez Matthews Ingam & Lake Inc (A Quebecor Company), w Don Mills, Ontario.
Zapraszamy do zakupu książki.


“Książka ta wspaniale zgłębia więź Toronto z jego naturalnym dziedzictwem. 49 sepiowych fotografii Andrzeja Maciejewskiego, wykonanych w okresie wielu lat, doskonale ukazuje unikalną kombinację łagodnego spokoju i ożywionej aktywności, które składają się na istotę miejskiego parku. Wordsworth zdefiniował poezję jako emocję wspominaną w spokoju i te fotografie są wizualnym odpowiednikiem poezji natury. Nieraz wydaje nam się, że fotografia to coś nieruchomego, tak jak i często myślimy o naturze jak o martwej naturze: niczym za sprawą czarów fotografie Andrzeja, jak sama natura, celebrują ruch i żywotność. Delikatna mgiełka na pierwszym planie, którędy przemknął rowerzysta, zostawiając po sobie tylko ten ulotny ślad na filmie; subtelna gra światła latarni na chwiejącym się źdżble trawy, poruszanym wieczorną bryzą, którą niemalże możemy dostrzec w kadrze.
Ta książka to coś więcej niż przewodnik po torontońskich parkach - choć z pewnością jest nim również, ze swoimi tekstami pełnymi informacji i ręcznie rysowanymi mapkami. Jest kluczem, który pozwala nam wejść do świata światła i ruchu, życia i ulotnej chwili, który jak uświadamiamy sobie nagle, był cały czas w zasięgu naszej ręki. ”
fragment przedmowy do “Toronto Parks” napisanej przez Wayne’a Grady

toronto parks book toronto parks book
toronto parks book toronto parks book
toronto parks book toronto parks book
toronto parks book toronto parks book

Paperback/Hardcover, Pages: 96
Publisher: Klotzek Press
ISBN-10: 0968065732
ISBN-13: 978-0968065730
The editor acknowledges the support of the following sponsors which helped very much with the publication of this book:
Dr. Agata Cybula Dental Clinic
Provincial Papers, a subsidiary of Rolland Inc.
Matthews Ingam & Lake Inc (A Quebecor Company), Don Mills, Ontario
Victor Beintner Systems Ltd.
Zeta Media Inc.

© Klotzek Press