|Prace  |Książki  |Nowości   | O Artyście 
 
Według Notmana: Widoki Montrealu Sto Lat Póżniej
After Notman: Montreal Views - A Century Apart


Książka After Notman została opublikowana przez Firefly Books we współpracy z McCord Museum w roku 2003. Ksiązka ta prezentuje refotograficzny projekt stworzony przez mnie w latach 1999-2001. Szczegóły na temat projektu można znaleźć wsekcji Prace. . Książka zawiera 34 pary zdjęć, w każdej parze fotografię Williama Notmana, przeważnie z końca XIX wieku oraz moją refotografię tego samego widoku, zrobioną około stu lat później. Zostały umieszczone na sąsiadujących ze sobą stronach, dzięki czemu łatwo je porównać i przyjrzeć się podobieństwom i różnicom. Wszystkie są w formacie 8 na 10 cali, w sepii.
Wstęp został napisany przez znanego architekta, Jean-Claude Marsana. Esej o Williamie Notmanie został napisany przez Norę Hague, archiwistkę Notman Photographic Archives w McCord Museum. Esej "Rephotography Reprised" został napisany przez sławna kanadyjska krytyczkę fotografii, Marthę Langford. Jest tam również przedmowa mojego autorstwa, zatytułowana "Traces of Time", jak również moje notki na temat każdej z fotografii oraz techinczne objaśnienia dotyczące odnajdowania idealnego punktu widzenia. Reproduckje zdjęć Williama Notmana zostały przygotowane przez Marylin Aitken z McCord Museum. Ksiązka jest dwujęzyczna: w języku angielskim i francuskim. Istnieją plany wydania również tłumaczenia polskiego.
Ksiązka był opublikowana w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Przez wiele tygodni zajmowała wysokie miejsce na liście bestselerów "Globe and Mail" i otrzymała wiele pozytywnych recenzji.
Wybrane recenzje z wystawy i książki After Notman (w jęz. ang.) można znaleźć tutaj
Cały nakład został wysprzedany, więc niestety książki nie można w tej chwili nabyć.
Zadedykowałem tę książkę pamięci mego ojca, Józefa Maciejewskiego

(poniżej można zobaczyć wybrane strony z książki)

after notman book after notman book
after notman montreal views a century apart after notman montreal views a century apart
after notman montreal views rephotography book after notman montreal views exhibition catalogue
after notman book after notman book
after notman motreal views a century apart d'apres notman regards sur montreal un siecle plus tard
andrzej maciejewski after notman andrzej maciejewski after notman rephotography of montreal views

Paperback: 144 pages
Publisher: Firefly Books; 1 edition (Aug, 2003)
ISBN-10: 1552977145
ISBN-13: 978-1552977149