|Prace  |Książki  |Nowości   | O Artyście 
 
Alien Civilization 

Ten cykl został ukończony w roku 2013. Przedstawia on 36 kolorowych fotografii części pochodzących z rozmaitych urządzeń używanych na codzień w naszych domach. Alien Civilization jest drugą częścią mojej planowanej trylogii na temat XXI-wiecznego stylu życia. Część pierwsza była zatytułowana Garden of Eden .
Trudno byłoby dziś sobie wyobrazić nasze życie bez licznych urządzeń, których codziennie używamy, jak pralka, odkurzacz, suszarka do włosów, itp. Jednakże te podręczne urządzenia stały się tak skomplikowane i wyrafinowane, że przestaliśmy rozumieć jak działają, nie wiemy już co mają w środku, już ich nie pojmujemy. So jak wytwory jakiejś obcej cywilizacji, bardziej od nas zaaawansowanej technicznie. Dlatego sfotografowałem te obiekty w estetyce opartej na filmach SF, tak że wyglądają jak statki kosmiczne, czy bazy Obcych na odległych planetach.
Fotografie zostały wykonane analogowym aparatem Sinar, na kolorowych przeźroczach formatu 4x5 cali. Nie zostały poddane manipulacji cyfrowej. Efekty takie jak złudzenie zawieszenia obiektów w przestrzeni, zostały osiagnięte dzięki odpowiedniemu użyciu światła i ustawienia aparatu. Tak jak przy realizacji Garden of Eden używałem sztucznego oświetlenia (tzw. tungsten). (Powyżej: zdjęcie z mojego studia)

Wizja Artystyczna